دوشنبه 25 تیر 1403

بیمه چرا


صرافی بایننس چیست و انجام معاملات در آن چگونه است؟

دوره بنیادین ارزهای دیجیتال - جلسه شانزدهم

صرافی بایننس چیست و انجام معاملات در آن چگونه است؟

صرافی بایننس یکی از صرافی‌های محبوب رمز ارز است که دادوستد بیش از 45 ارز مجازی از جمله بیت کوین، اتریم، لایت کوین و بایننس کوین را فراهم می‌سازد.

نکات کلیدی

شیوه کار صرافی بایننس

صرافی بایننس بیش از هر چیز برای تجارت رمز به رمز معروف است، به تعبیری دیگر، تجارت میان دو رمز ارز. صرافی بایننس به دلیل پایین بودن هزینه تراکنش، نقدینگی بالا و تخفیف‌های اضافی در صورت پرداخت هزینه‌ها از طریق بایننس کوین (که ارز مخصوص این صرافی است)، محبوبیت بی‌نظیری کسب کرده است.

مرکز بایننس واقع در توکیو، پایتخت ژاپن است. این صرافی در سال 2017 شروع به ارائه خدمات کرد. بایننس مدعی دارا بودن استانداردهای بالای ایمنی و امنیتی با معماری چند لایه‌ای و چند خوشه‌ای است و توانایی پردازش بالایی، با توان عملیاتی چیزی در حدود 1.4 میلیون سفارش در ثانیه را دارد.

این صرافی مبادلات مربوط به بیش از 150 ارز مختلف را پشتیبانی می‌کند که معروف‌ترین آن‌ها عبارتند از بیت کوین، اتریم، لایت کوین و بایننس کوین (ارز اختصاصی خود این صرافی) و این فهرست همچنان در حال رشد است.

صرافی بایننس بیش از هر چیز برای تجارت رمز به رمز معروف است، به تعبیری دیگر، تجارت میان دو رمز ارز. صرافی بایننس به دلیل پایین بودن هزینه تراکنش، نقدینگی بالا و تخفیف‌های اضافی در صورت پرداخت هزینه‌ها از طریق بایننس کوین (که ارز مخصوص این صرافی است)، محبوبیت بی‌نظیری کسب کرده است.

نکته مهم: اسم «بایننس» بر پایه ترکیبی از کلمات باینری (دوگانه) و فایننس (مالی) ساخته شده است.
به‌‌عنوان یک صرافی استاندارد خدماتی مرتبط با تجارت، بایننس، فهرست‌گذاری سهام، گردآوری منابع مالی و از فهرست خارج کردن سهام یا برداشت از رمز ارزها را ارائه می‌دهد.

علاقه‌مندان به رمز ارز که مایل به ایجاد ارز اختصاصی خود هستند، می‌توانند از بایننس برای تأمین مالی پروژه خود از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) اقدام کنند. بایننس توسط جمع کثیری از معامله‌گران و شرکت‌کنندگان در مبادلات و سرمایه‌گذاری در انواع رمز ارزها استفاده می‌شود.

به‌منظور آغاز تجارت، کاربران باید مراحل خواسته‌شده احراز هویت مشتری را پشت سر بگذارند. پس از موفقیت در ایجاد حساب تجاری، کاربران می‌توانند وجوهی به‌صورت رمز ارز را به آدرس کیف پول عمومی خود – که توسط بایننس و برای آغاز تجارت ایجاد شده است – اضافه کنند.

در حال حاضر، بایننس سه نوع سفارش معامله (trade orders) را پشتیبانی می‌کند: سفارشات محدود (limit orders)، سفارشات به قیمت بازار (market order) و سفارشات استاپ یا حد ضرر (stop order).

سفارشات محدود تنها با محدودیت قیمتی که توسط معامله‌گر تعیین می‌گردد اجرا می‌شوند، سفارشات به قیمت بازار بلافاصله با بهترین قیمت موجود در بازار اجرا می‌شوند، درحالی‌که سفارشات حد مجاز تنها زمانی اعتبار پیدا می‌کنند که قیمت به حد مشخصی برسد.

هیچ‌هزینه‌ای برای نگهداری از سپرده‌های رمز ارزی و وجوه رمز ارزی از کاربران اخذ نمی‌شود، گرچه در صورت برداشت، مبالغی تحت عنوان هزینه تراکنش کسر می‌شود که بسته به رمز ارز متغیر است.

مزایای بایننس: خدمات اضافی

علاوه بر خدمات ویژه‌ای که صرافی‌ها ارائه می‌دهند، بایننس ابزارها، فضاها و خدماتی نیز برای پشتیبانی از زیست‌بوم زنجیره بلوکی ارائه می‌دهد.

بایننس از فناوری شتاب‌دهنده بلاک چینی برخوردار است که Binance Labs نام‌گذاری شده و تمرکز آن بر پیش بردن پروژه‌های مرحله قبل از عرضه اولیه رمز ارزها است.

این امر از طریق فراهم ساختن بودجه لازم برای توسعه، منابع مشاوره‌ای و وبگاه‌های توسعه نرم‌افزار برای هرگونه فهرست‌گذاری سهام یا جمع‌آوری منابع مالی، به بالا بردن ارزش پروژه رمز ارز یاری می‌رساند.

بایننس همچنین در وبگاهی با نام LaunchPad  به میزبانی از پروژه‌های بلاک چینی جدید و نوظهور می‌پردازد. می‌توانید اقدام به ایجاد APIهای جدید هم بکنید.API مخفف رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (application programming interfaces) می‌باشد.

این صرافی از رمز ارز اختصاصی خود با نام بایننس کوین در خلال یکی از عرضه‌های اولیه رمز ارز در ژوئیه سال 2017 پرده برداشت.

این رمز ارز با اقبال عمومی مواجه شد و به‌طور فعال با ارزشی در حدود 2.5 میلیارد دلار در سپتامبر سال 2019 به تجارت مشغول است. قرار است بایننس کوین به ارز اختصاصی صرافی غیرمتمرکز بایننس مبدل شود.

انجام معاملات در صرافی بایننس چگونه است؟

اگر به خریدوفروش رمزارزها علاقه‌مند هستید، باید بدانید که مکان‌های خوب کمی برای این کار وجود دارند. یکی از همین معدود مکان‌های خوب و همچنین یکی از بزرگترین صرافی‌های جهان از لحاظ حجم معاملات، صرافی بایننس (Binance) است.

این صرافی در سال 2017 توسط چانگ‌پنگ ژائو تأسیس شد. در سال 2018 و براساس لیستی که توسط کوین دسک منتشر شد، وی رتبه اول تأثیرگذارترین افراد در زمینه رمزارزها را کسب کرد.

با پشتیبانی از مجموعه گسترده‌ای از رمزارزها، در سال 2017 و در طول دوره تاریخی و روبه‌رشد بازار، بایننس موفق به کسب شهرت زیادی شد. این صرافی هنوز هم یکی از سریع‌ترین و قابل اعتمادترین پلتفرم‌های معاملاتی محسوب می‌شود. در واقع، صرافی بایننس به سرعت معروف شد. ارزش این این صرافی و بنیان‌گذار آن که به CZ معروف است در کمتر از یک سال به یک میلیارد دلار رسید.

همین امر موجب شد تا صرافی بایننس رسما به یکی از اولین شرکت‌هایی تبدیل شود که به وضعیت یونی‌کورن (اصطلاحی در حوزه سرمایه‌گذاری که به شرکت‌هایی با ارزش فعلی بیش از یک میلیارد دلار اطلاق می‌شود) در صنعت رمزارزها دست ‌می‌یابد.

با وجود شهرت صرافی بایننس به‌عنوان مقصدی برای معامله‌کنندگان رمزارزها، باید بدانید که استفاده از این پلتفرم برای کاربرانی که از پیش‌زمینه ضعیفی در حوزه معاملات سنتی یا سرمایه‌گذاری برخوردار هستند، ساده نخواهد بود.

برای دیدن جلسه آموزشی قبلی لینک را دنبال نمایید.

برای دیدن جلسه آموزشی بعدی لینک را دنبال نمایید.